W sobotę 16 września 2023 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla Słuchaczy Policealnej Szkoły Vademecum.

Podczas uroczystości omówione zostały kluczowe terminy i ważne kwestie dotyczące edukacji, egzaminów, zaliczeń oraz funkcjonowania szkoły w nowym roku szkolnym. Dyrektor szkoły – Maja Wedler – przywitała nowych słuchaczy, jak i uczniów kontynuujących naukę w Policealnej Szkole Vademecum.

Policealna Szkoła Vademecum Wrocław

Patrycja Dorsz vel Drożdż – Dyrektor ds rozwoju i kształcenia w Policealnej Szkole Vademecum opowiedziała o nowych projektach mających odpowiedzieć na potrzeby słuchaczy, stwarzać nowe szanse na rozwój oraz wsparcie dla Słuchaczy ze strony szkoły. Dyrektor zaprosiła wszystkich słuchaczy-zarówno obecnych na uroczystości, jak i każdego, kto ma ochotę podzielić się swoimi refleksjami do skorzystania z takiej możliwości podczas bezpośredniej rozmowy, jak również anonimowo poprzez zakładkę „Podziel się opinią” na stronie szkoły.

Po uroczystości wygłoszony został wykład specjalny dla Słuchaczy wszystkich kierunków z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla słuchaczy wszystkich kierunków. Przedstawione zostały najnowsze regulacje prawne oraz rekomendacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz zasady bezpieczeństwa.

Rok 2023 jest ważnym momentem w  rozwoju szkoły. Wzbogacony zespół prowadzący Policealną Szkołę Vademecum, a także nowa strona internetowa, nowe programy i projekty, które stopniowo będą uruchamiane przez jednostkę kształcenia pozwolą Słuchaczom na efektywniejszy kontakt z wykładowcami i dyrekcją, wzbogacenie oferty edukacyjnej oraz możliwość korzystania z materiałów w wersji online. Aktualnie szkołą prowadzi liczne rozmowy w sprawie otwarcia nowych kierunków kształcenia, realizacji szkoleń, kursów, programów wspierających dla Słuchaczy. Przede wszystkim stawiamy na wysoką jakość naszych zajęć, co potwierdzają efekty  kształcenia m.in. w postaci odsetka zdanych państwowych egzaminów zawodowych oraz pozytywnych opinii pracodawców, którzy zatrudniają naszych absolwentów. Chcemy być jeszcze skuteczniejsi, efektywniejsi i przyjaźni słuchaczom, odpowiadając na potrzeby uczniów oraz zmiany na rynku pracy. Zapraszamy do podnoszenia kwalifikacji w naszej szkole!