W związku z nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz funkcjonowania Zespołów Interdyscyplinarnych i Grup Diagnostyczno – Pomocowych wszystkie jednostki organizacyjne pomocy społecznej zobowiązane są do zrealizowania szkoleń dotyczących zmian w systemie przeciwdziałania przemocy.

Nasi specjaliści zajmujący się zawodowo szkoleniem w obszarze jednostek organizacyjnych przygotowali specjalną ofertę dwudniowego szkolenia umożliwiająca uzyskania Certyfikatu MEiN w zakresie działania i prawidłowego funkcjonowania Zespołów Interdyscyplinarnych oraz Grup Diagnostyczno-Pomocowych, regulowanych nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu przemocy.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności zastosowania w praktyce nowych przepisów związanych z obszerną nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Podczas szkolenia zapoznamy uczestników także z nowo powstałymi instytucjami prawnymi kształtującymi się w wyniku nowelizacji i sposoby ich implementacji do działania i funkcjonowania infrastruktur pomocowych.

Korzyści z udziału w szkoleniu:

najnowsza wiedza na temat zmian w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie,
umiejętność realizowania nowych procedur i obowiązków w ramach realizacji procedury Niebieskie Karty oraz obowiązków prawnych po stronie instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy,
poznanie oraz umiejętność wypełniania dokumentacji niezbędnej w realizacji procedur w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie,
poznanie oraz umiejętność zastosowania nowych zadań w ramach prawidłowego funkcjonowania Zespołów Interdyscyplinarnych oraz Grup Diagnostyczno-Pomocowych

Szkolenie skierowane jest do:

członków zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych,

koordynatorów Grup Roboczych,

pracowników ośrodków pomocy społecznej,

powiatowych centrów pomocy rodzinie,

pracownicy komend policji ,

kuratorów sądowych,

pracownicy oświaty i służby zdrowia,

członkowie Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,

pedagogów,

psychologów

terapeutów

mediatorów

oraz wszystkich osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Metody szkoleniowe:

wykład, dyskusja, burza mózgów, case study, praktyczny warsztat, praca z dokumentami, praca na materiałach merytorycznych, praca w grupach. Proszę o wypisanie ewentualnie innych stosowanych metod

Formularz rekrutacyjny dostępny jest w zakładce: „Rekrutacja” lub pod linkiem.

Zapraszamy także do udziału w szkoleniu otwarty, Zachęcamy do zapisu na Newsletter, aby otrzymywać najnowsze informacje o terminach naborów, szkoleń oraz aktualnościach.