Szanowni Państwo, informujemy, iż można już składać wnioski o przyjęcie do Szkoły Policealnej na semestr zimowy 2023/2024.

Harmonogram rekrutacji do Policealnej Szkoły Vademecum na rok szkolny 2023/2024

Wnioski o przyjęcie do szkoły.

Wniosek o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami: od 16 maja do 18 sierpnia br. do godz. 15:00

Miejsca przyjmowania wniosków o przyjęcie do szkoły:

1. sekretariat szkoły ul. Worcella 25-27, Wrocław (bez barier architektonicznych) wnioski, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej:
  1. za pośrednictwem formularza na stronie www.podnosimykwalifikacje.edu.pl/Rekrutacja
  2. na adres e-mail: sekretariat@podnosimykwalifikacje.edu.pl

Terminy uzupełnienia wniosków

Termin na złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły –  do 24 sierpnia br., w tym zamianę szkół, do których będą kandydować. W szczególnych przypadkach do rozpoczęcia zajęć.

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 25 sierpnia 2023 r.

W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.

Termin wydania skierowania na badanie lekarskie

od 16 maja do 18 sierpnia 2023 r. Uwzględniamy indywidualne sytuacje kandydatów i konieczność uzupełnienia dokumentacji w terminach późniejszych.

Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły

Od 22 lipca do 22 sierpnia br. do godz. 15:00 w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i/lub oryginału świadectwa dojrzałości oraz zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły.

W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, kandydat informuje na piśmie dyrektora, sekretariat szkoły w terminie do 24 sierpnia 2023 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 23 września 2023 r.

Nieprzedłożenie do dnia 25 września 2023 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 31 sierpnia 2023 r. do godz. 14:00.

Wnioski w sprawie odmowy przyjęcia i rozstrzygnięcia w zakresie rekrutacji będą rozpatrywane przez dyrektora szkoły do 3 dni od dnia złożenia odwołania.

Policealnej Szkoły Vademecum