Bezpieczeństwo jest dla Ciebie kluczowym aspektem w każdej sferze życia?
Przykładasz wagę do szczegółów i jesteś w kwestiach bezpieczeństwa bezkompromisowy?
Chętnie dzielisz się z innymi wiedzą, zwłaszcza tą, która może im pomóc w codziennym życiu lub pracy?
Lubisz analizować i dociekać przyczyn zdarzeń?

Jeśli tak, kierunek Technik bezpieczeństwa i higieny pracy jest dla Ciebie!

W każdej sferze życia, a zwłaszcza w obszarze zawodowym niezbędne jest spełnianie określonych wymogów bezpieczeństwa i trzymanie się reguł mogących ratować życie i zdrowie. Technik BHP jest zawodem, który będzie potrzebny w każdej firmie, przedsiębiorstwie, instytucji, miejscu pracy, gdyż konieczne jest, aby każdy pracownik został w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa przeszkolony. Ponadto w miejscu pracy nierzadko dochodzi do wypadków, zdarzeń zagrażających życiu lub naruszeniu zasad bezpieczeństwa i szybka reakcja oraz odpowiednie działanie może zadecydować o konsekwencjach ewentualnych błędów.

Odpowiednio wykwalifikowany technik BHP powinien znać aktualne przepisy prawne oraz zasady dotyczące ergonomicznych warunków pracy. Technik BHP nadzoruje przestrzeganie przez pracowników zasad BHP, a także sprawdza, czy stan danego obiektu jest zgodny z obowiązującymi normami bezpieczeństwa, a ponadto prowadzi szkolenia i spotkania przygotowujące pracowników do bezpiecznego wykonywania swojej pracy. Technik bezpieczeństwa i higieny pracy prowadzi rejestr wypadków w zakładzie pracy, ustala ich przyczyny i przedstawia swoim przełożonym analizy i propozycje zmian mających na celu zminimalizowanie zagrożenia. Niekiedy wstrzymuje pracę maszyn i urządzeń w razie zagrożenia życia i zdrowia pracowników , odsuwa od pracy osoby dla których praca na określonym stanowisku jest zabroniona, prowadzi szkolenia wstępne nowo przyjętych pracowników.

Praca technika BHP wymaga odpowiedzialności, zaangażowania, uważności, spostrzegawczości i komunikatywności. Ważna jest także umiejętność przekazywania wiedzy,  umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych i umiejętności analityczne. Absolwenci tego kierunku są poszukiwani na rynku pracy. Znajdą zatrudnienie w zakładach pracy i przedsiębiorstwach jako inspektor ds. BHP, w Państwowej Inspekcji Pracy oraz firmach zajmujących się organizacją szkoleń, gdzie mogą szkolić z obszaru bezpieczeństwa i higieny pracy.

W czasie nauki na kierunku Technik bezpieczeństwa i higieny pracy słuchacz zdobywa wiedzę m. in. z zakresu  podstaw prawa pracy, technicznych zasad bezpieczeństwa pracy, zasad ergonomii w procesie pracy, analizy zagrożeń w środowisku pracy, poznaje język angielski zawodowy w bezpieczeństwie i higienie pracy,  uczy się dokonywać ocenę ryzyka zawodowego i ustalać przyczyny i okoliczności wypadków oraz chorób zawodowych, poznaje sposoby zarządzania systemami bezpieczeństwa i higieny pracy. Absolwent kierunku Bezpieczeństwo i higiena pracy po ukończeniu kształcenia i zdaniu egzaminu otrzymuje Świadectwo ukończenia szkoły na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej, tytuł technika oraz Certyfikat potwierdzający nabycie kwalifikacji  BPO.01. Zarządzanie bezpieczeństwem w środowisku pracy.

Nauka w Policealnej Szkole Vademecum na kierunku Bezpieczeństwo i higiena pracy trwa 3 semestry (półtorej roku).

Rekrutacja na kierunek Bezpieczeństwo i higiena pracy

Aby dokonać zapisu na wybrany kierunek Technik bezpieczeństwa i higieny pracy w szkole Policealnej Vademecum należy wypełnić formularz on-line. Następnie w trzeba udać się do naszej szkoły lub wysłać pocztą wymagane dokumenty takie, jak: oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej, trzy zdjęcia legitymacyjne oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki (Skierowanie na badania wystawiamy w Sekretariacie szkoły). Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych oraz opłaty wpisowej. O przyjęciu do szkoły decyduje kolejność składania zgłoszeń. Zapraszamy do zapoznania się z terminami rekrutacji na poszczególne semestry dostępnym w zakładce „Aktualności”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *