Rozwój technologii i dynamiczne zmiany na rynku wywołały zmiany w obszarze poszukiwanych kompetencji menedżerskich i skłaniają do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności.

Rok 2023 to moment, w którym wymogi stawiane menedżerom jeszcze bardziej rosną. Jakiego rodzaju kompetencje są obecnie pożądane na rynku pracy?

Kompetencje przywódcze

Kluczową kompetencją menedżerską od wielu już lat niezmiennie pozostają umiejętności przywódcze. Przywództwo oznacza wsparcie dla zespołu, inspirowanie podwładnych, efektywne zarządzanie sobą w czasie i pracą zespołu. Przywództwo to także budowanie pozytywnej, sprzyjającej zaangażowaniu atmosfery współpracy, stwarzanie możliwości rozwoju i podnoszeniu swoich kompetencji przez pracowników. Obecny czas, globalnych kryzysów i konfliktów to także moment podejmowania ważnych decyzji, trafnych decyzji oraz kreatywnego rozwiązywania konfliktów i problemów.

Kompetencje cyfrowe

Nowym obszarem kompetencji menedżerskich staje się umiejętność korzystania z nowoczesnych technologii, podążanie za trendami oraz korzystanie z narzędzi cyfrowych w zarządzaniu. Umiejętność wykorzystywania tychże narzędzi służy nie tylko usprawnieniu pracy, lecz także budowaniu swojej pozycji na rynku oraz dynamicznemu reagowaniu na zmiany. Pogłębianie znajomości najnowszych trendów cyfrowych umożliwia także rozwój kariery zawodowej menedżera.

Umiejętność korzystania z możliwości sztucznej inteligencji

Bez wątpienia każdy menedżer powinien poznać AI nie tylko dla zautomatyzowania wielu rodzajów zadań, lecz także aby rozpoznać rzeczywiste zasoby kompetencyjne podwładnych. Oni przecież także coraz częściej sięgają po sztuczną inteligencję. Nie chodzi jednak o to, aby AI zastąpiło pracę człowieka, lecz wspierało menedżera w analizie danych, podejmowaniu decyzji, strategicznym planowaniu.

Umiejętność zarządzania ryzykiem

Obecny czas jest bez wątpienia czasem historycznym, w którym jak nigdy dotąd nastąpiła kumulacja różnego rodzaju kryzysów. Umiejętność rozpoznawania i zarządzania ryzykiem staje się jedną z kluczowych kompetencji menedżerskich. Niezbędne do tego celu są zdolności analityczne, poszukiwania wartościowych danych i informacji z wiarygodnych źródeł. Potrzebne jest rozwijanie umiejętności przewidywania ryzyk, długofalowego planowania i kreatywnego poszukiwania alternatyw.

Umiejętność rozwiązywania konfliktów

W dobie kryzysu konflikty są zjawiskiem nieuniknionym. Wzmożone napięcie, stres, dynamicznie zmieniające się okoliczności współpracy sprzyjają wypaleniu zawodowemu, depresjom, nie kontrolowaniu swojego zachowania, obniżonemu nastrojowi, spadkowi efektywności pracy i narastającej frustracji. Rozwiązywanie konfliktów staje się kompetencją kluczową, którą powinien posiadać każdy menedżer zanim zacznie zarządzać zespołem, a  nie dopiero w chwili, kiedy konflikt przyniesie destruktywne konsekwencje.

Kompetencje interpersonalne

Fakt, iż technologie się rozwijają niezwykle dynamicznie nie oznacza, że kompetencje interpersonalne tracą na znaczeniu. Aby skutecznie zarządzać zespołem, trzeba efektywnie się komunikować. Menedżer potrzebuje udzielać konstruktywnych informacji zwrotnych, umiejętnie rozwiązywać konflikty, co wiąże się z umiejętnością zadawania pytań, budowaniem i podtrzymywaniem relacji oraz okazywaniem empatii i zrozumienia.

_________________

Wśród kompetencji menedżerskich niezbędnych jest także dużo więcej umiejętności, które zależą od branży, rodzaju środowiska biznesowego, w którym funkcjonuje zespół, otoczenia biznesowego, kontekstu gospodarczego, ekonomicznego, społecznego.

Policealna Szkoła Vademecum podnosi kompetencje osób, które chcą zdobyć nowe umiejętności, rozwinąć dotychczasowe kompetencje, przekwalifikować się, a także awansować i piąć się po szczeblach rozwoju. Dyplom Policealnej szkoły często stanowi potwierdzenie nabycia profesjonalnych kwalifikacji zawodowych umożliwiających prace na nowym, wyższym stanowisku, nierzadko związanym z zarządzaniem zespołem.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rozwojowym słuchaczy, Policealna Szkoła Vademecum przygotowuje program rozwoju kompetencji menedżerskich, umożliwiający przygotowanie się do pełnienia roli menedżera na miarę wymagań stawianych liderom XXI wieku.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani rozwojem kompetencji menedżerskich, zapraszamy serdecznie do śledzenia aktualności na naszej stronie. Wkrótce więcej informacji na temat szkolenia dla przyszłych menedżerów.

Foto: Freepik.com