Lubisz liczyć?
Jesteś skrupulatny?
Potrafisz pracować pod presją czasu?
Radzisz sobie z dużą ilością danych i dokumentów do analizy?
Jesteś samodzielny i zorganizowana/y?

Jeśli tak, kierunek Technik rachunkowości jest dla Ciebie!

Zdobywanie wiedzy z zakresu rachunkowości w połączeniu ze zdobywaniem praktycznych umiejętności stwarza szerokie perspektywy pracy na cenionych stanowiskach w firmach prywatnych, dużych przedsiębiorstwach, organizacjach, instytucjach finansowych, jednostkach finansów publicznych, kancelariach doradczych i audytorskich oraz biurach rachunkowych. Jako technik rachunkowości możesz także otworzyć własną działalność gospodarczą, pracować jako freelancer, w biurze rachunkowym lub wielkich kancelariach rachunkowych o zasięgu globalnym.

Każda współczesna, rozwijająca się firma potrzebuje zaufanej i profesjonalnej osoby do prowadzenia rachunkowości. Kwalifikacja prowadzenie rachunkowości umożliwi Ci prowadzenie sprawozdawczości i analizy finansowej. W trakcie nauki zdobędziesz wiedzę na temat prowadzenia rachunkowości dla różnych rodzajów działalności gospodarczej, poznasz zasady prowadzenia biura rachunkowego i zdobędziesz informacje na temat zakładania własnego biznesu. Będziesz przygotowany do pracy zarówno na etacie, jak i do otwarcia własnej działalności.

Technik rachunkowości to zawód z obszaru administracyjno-usługowego, a osoba pracująca na tym stanowisku odpowiada w danej firmie lub instytucji za szeroko rozumiane prowadzenie rachunkowości. Do obowiązków technika rachunkowości należy m. in. księgowanie i wystawianie faktur od dostawców, rozliczaniem świadczeń oraz składek pobieranych przez ZUS, jak też przygotowywaniem sprawozdań czy analiz finansowych. Technik rachunkowości może także rozliczać  wynagrodzenia, kontaktować się z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Wśród realizowanych zadań znajdują się także obsługa pracowników, realizowanie zadań dla przełożonych,  wystawianie zaświadczeń, sporządzanie i wysyłanie deklaracji podatkowych oraz ubezpieczeniowych, a także zgłaszanie nowych pracowników do ZUS.

Freepik

Technik rachunkowości odpowiada za dokładne zweryfikowanie poprawności dokumentów pod względem merytorycznym i prawnym. Wymaga więc znajomości przepisów prawa i aktualnych procedur. Jednym z zadań osoby na tym stanowisku jest przechowywanie i archiwizacja dokumentów, wprowadzanie danych do systemów komputerowych i korzystanie z nich w trakcie roku podatkowego.

Nauka na kierunku Technik Rachunkowości w Szkole Policealnej Vademecum trwa 4 semestry (dwa lata). Absolwent kierunku zdaje  zewnętrzny egzamin  kwalifikacyjny uprawniający do pracy w zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Po ukończeniu szkoły otrzymuje świadectwo MEN oraz tytuł technika rachunkowości. Absolwent uzyskuje kompetencje oznaczone symbolami A.36 – prowadzenie rachunkowości oraz A.65 – rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych.

Rekrutacja na kierunek Technik Rachunkowości w Szkole Policealnej Vademecum

Aby dokonać zapisu na wybrany kierunek w szkole Policealnej Vademecum należy wypełnić formularz on-line. Następnie w trzeba udać się do naszej szkoły lub wysłać pocztą wymagane dokumenty takie, jak: oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej, trzy zdjęcia legitymacyjne oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki (Skierowanie na badania wystawiamy w Sekretariacie szkoły). Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych oraz opłaty wpisowej. O przyjęciu do szkoły decyduje kolejność składania zgłoszeń. Zapraszamy do zapoznania się z terminami rekrutacji na poszczególne semestry dostępnej w zakładce „Aktualności”.