Lubisz pracę pełną wyzwań i adrenaliny?
Cechujesz się spostrzegawczością, uważnością i szybkością reagowania?
Posiadasz wysoko rozwiniętą sprawność fizyczną?
Marzysz w przyszłości o uzyskaniu licencji detektywa?

Jeśli tak, kierunek Technik ochrony fizycznej osób i mienia to idealny kierunek dla Ciebie?

Praca technika ochrony fizycznej osób i mienia polega na wczesnym wykrywaniu potencjalnych zagrożeń i tym samym zapobieganiu ewentualnym przestępstwom i wykroczeniom. To także praca operacyjna polegająca na odpowiednim planowaniu zadań ochrony w realizacji konkretnych zleceń. Do zadań technika ochrony fizycznej osób i mienia należy także obsługa systemów alarmowych oraz telewizji przemysłowej (CCTV). Absolwent kierunku w stanie absolutnej konieczności posiada uprawnienia umożliwiające mu użycie broni palnej. W trakcie nauki zdobywa niezbędne w celu wydania pozwolenia na posiadanie broni szkolenie.

Obraz autorstwa Freepik

Technik ochrony fizycznej osób i mienia może podjąć pracę w agencjach ochrony, bankach, urzędach administracji publicznej i wszystkich instytucjach oraz firmach prywatnych, gdzie jest niezbędna ochrona. Może także podjąć pracę w agencjach ochrony, biurach detektywistycznych, jako prywatny ochroniarz. Technik ochrony fizycznej osób i mienia może się ubiegać o pracę w Policji, służbach specjalnych lub założyć własną działalność gospodarczą.

Po ukończeniu szkoły absolwent może ubiegać się o uzyskanie wpisu do rejestru Kwalifikowanego Pracownika Ochrony Fizycznej. Wpis do rejestru pozwala na zgodne z prawem wykonywanie zawodu technika ochrony fizycznej osób i mienia, zajmowanie stanowisk kierowniczych w agencjach ochrony, lub ubiegania się o koncesję na prowadzenie własnej działalności gospodarczej z zakresu Ochrony Osób i Mienia.

Nauka w Policealnej szkole Vademecum na kierunku Technik Ochrony Fizycznej Osób i Mienia wraz z przygotowaniem do zdobycia licencji detektywistycznej trwa 2 lata (4 semestry) i odbywa się w trybie zaocznym. Przed przystąpieniem do nauki oraz uczestnictwa w szkoleniu strzeleckim niezbędne jest wykonanie badań lekarskich oraz dostarczenie Zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego zdolność do wykonywania pracy w zawodzie.

Na kierunku Technik ochrony fizycznej osób i mienia realizowane są m. in. takie przedmioty, jak:

  • podstawy prawa w ochronie osób i mienia
  • ochrona osób
  • konwojowanie
  • samoobrona i techniki interwencyjne
  • wyszkolenie strzeleckie
  • język angielski w ochronie osób i mienia
  • BHP z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej
  • podstawy ekonomii w ochronie osób i mienia
  • ochrona mienia i techniczne środki zabezpieczeń
  • zabezpieczenie imprez masowych

Słuchacze kierunku zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu: realizacji zadań z zakresu ochrony osób i mienia, konwojowania, samoobrony i technik interwencyjnych, zabezpieczenia imprez masowych, sprawnego i bezpiecznego posługiwania się bronią palną, BHP z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej.

Rekrutacja na kierunek Technik ochrony fizycznej osób i mienia

Aby dokonać zapisu na kierunek Technik ochrony fizycznej osób i mienia w szkole Policealnej Vademecum należy wypełnić formularz on-line. Następnie w trzeba udać się do naszej szkoły lub wysłać pocztą wymagane dokumenty takie, jak: oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej, trzy zdjęcia legitymacyjne oraz orzeczenie lekarskie. Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych oraz opłaty wpisowej. O przyjęciu do szkoły decyduje kolejność składania zgłoszeń. Zapraszamy do zapoznania się z terminami rekrutacji na poszczególne semestry w zakładce Aktualności.